radio

Muzyka- czym jest i jak powstała?

Muzyka- czym jest i jak powstała?

Teoretycznie pojęcia muzyka nie trzeba nikomu tłumaczyć, ale w praktyce, aby coś określić, jako artystyczny przekaz muzyczny, koniecznie trzeba zawrócić uwagę na kilka istotnych czynników kwalifikujących dane dzieło do szerokiej sfery jaką jest muzyka.
Muzyka jest to sztuka tworzenia i organizowania rozmaitych struktur melodyjnych w danym czasie. Jest to kategoria artystyczna śmiało zaliczana przez krytyków sztuki do sztuk pięknych. Jest ona na tyle emocjonalna, że dociera w głąb psychiki ludzkiej, pozostawiając w niej wrażenia estetyczne oraz wywierając wielkie emocje. Jeśli Chodzi natomiast o wspomniane wyżej struktury dźwiękowe, z jakich budowana jest muzyka i jej poszczególne utwory, to warto wspomnieć, iż są one skonstruowane z przeróżnych mixów fal akustycznych. Mają one wielorakie częstotliwości oraz amplitudy. Ponadto, pomiędzy nimi występują też etapy zupełnej ciszy i w ten sposób cała ta kombinacja odmiennych efektów dźwiękowych kształtuje się w jedno dzieło artystyczne.

Muzyka ma na celu pobudzanie wyobraźni, serca i psychiki. To sposób na samoekspresję artystyczną. Autorzy wykonujący dane utwory mają na celu zwłaszcza w kluczowym stopniu wpływać na doznania słuchacza. Ponadto tak wyrażają siebie, swój styl i sposób bycia oraz co najważniejsze – uczucia i emocje. Pokazują, jak w ich uznaniu prezentuje się otaczająca ich rzeczywistość, co przeradzają nie tylko w melodie, ale i odpowiednio do niej dobrane dźwięki. Utwory artystyczne istnieją dzięki połączeniu z zastosowaniem instrumentów muzycznych oraz elektroniki.
Autor artykułu:

Share this post